איך לבחור פונט לכרטיס ביקור?

איך לבחור פונט לכרטיס ביקור?

  • Post Author:
  • Post Category:פוסט

איך לבחור פונט לכרטיס ביקור?

מסתבר שלא רק בחירת הצבעים והגרפיקה מעידים על בעליו של כרטיס ביקור, אלא גם הפונטים בהם משתמשים. בטוח שיש זה בזה משהו, אחרת לא היו כל כך הרבה סוגים מהם ושונים זה מזה. יש הבדל במסרים שכל פונט מעביר, אפילו שכולם משתמשים באותן אותיות השפה, הם כמובן לא משנים אותה, אבל הם משנים את התפיסה. הם יוצרים במוחם של מי שרואים אותם, עולם של דימויים ואסוציאציות מסתבר, כמו שעברו במוחו היצירתי של אותו מעצב גרפי שיצר אותם. לעתים בשיתוף הלקוח ולעתים בעצמו, מתוך העולם התרבותי היצירתי שלו. כן, תתפלאו אבל פונטים זה עניין תרבותי בעולם העיצוב הגרפי ועיצוב כרטיסי ביקור מתבסס גם על פונטים.

יש צרים ויש עבים, יש הדורים ויש פשוטים. יש מתחכמים ויש מתפתלים.  יש ויש המון פונטים ואיזה מהם הכי מתאים לכרטיס הביקור שלכם?

איך פונטים משדרים לנו מסרים?

לכל פונט יש את האמירה שלו, ומה שבוחרים אומר משהו עליכם או על העסק שלכם. לפונטים יש אישיות משל עצמם והם סממן חיצוני, מלא במסרים ותוכן וכל זה בא לידי ביטוי בצורת הפונט. בחירה של פונטים היא לחלוטין לא רק עניין של טעם, אלא של תחושה. כמו שמביטים על יצירת אומנות והיא מעוררת בכם רגש, כך פונטים מעבירים רגשות. אם בחרתם באותיות מסולסלות זה משהו שיוצר תחושה מסוימת, ואם בחרתם בפונטים דקים מאוד כמעט בלתי נראים כפי הנראה אתם אנשים מאוד נחבאים אל הכלים, ביישנים ולא אוהבים לבלוט.

מאחורי כל פונט של כרטיסי ביקור מיוחדים,  יש עולם שלם של תובנה וכאשר בוחרים פונטים לכרטיס ביקור, בלי מודעות בוחרים במה שמרגיש לכם נכון, זה אומר שהפונט הזה הוא אתם והוא מעיד עליכם. הרבה פעמים אם הבחירה שלכם חושפת דברים שעלולים להרתיע כמו למשל יוקרתיות גדולה מדי, המעצב הגרפי עלול להחליף את הפונט כי כרטיס הביקור שלכם עלול להציג אתכם כיקרים מאוד בתחום עיסוקכם. ככה שלעסק שמוכר תכשיטים מעוצבים נבחר פונט אחד ולעסק ליומי הולדת נבחר פונט אחר, הכול כדי להתאים את הפונט ללקוח.

פונט מודרני או פונט מסורתי?

יש כמה פונטים נפוצים בעברית שכבר עברו ניתוח אופי וכל מי שמביט בהם, יכול להזדהות עם הניתוח הזה. על פונט “אריאל” אומרים שהוא ממש לא אוהב לבלוט ולעשות חוכמות והוא ממש בסדר ומסתדר עם כולם. פונט  DAVID מאוד דומה לכתב התנכ”י ולכן הוא נתפס כיציב מסורתי. גוטמן הוא יופי של פונט לכרטיסי ביקור של מדריכות ריתמיקה וליצניות יום הולדת, כי הוא בכתב יד מאוד תמים וחמוד. (לא הייתם מצפים למשל מרואה חשבון שישתמש בפונט הילדותי הזה). ההתרשמות מפונטים היא אמיתית. כל אחד מפתח אליהם יחס שונה אבל זה מה שמעיד עליו, הפונטים שהוא מחבב, אלא שהוא נמנע מהם.

ואחרי כל המניפסט הזה וההבנה שפונטים הם לא רק פונטים אלא אושיה מלאת משמעות בעולם הדימויים והגרפיקה, בחירה של פונט לכרטיס ביקור צריכה להלום את הנושא שלו, את בעליו ואת השפה הגרפית בה משתמשים.

מחיר כרטיסי ביקור מעוצבים, תלוי בהרבה מאוד פרמטרים כמו עובי נייר, איכות וכמובן העיצוב.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn