איך לבחור צבעים לכרטיס ביקור?

איך לבחור צבעים לכרטיס ביקור?

  • Post Author:
  • Post Category:פוסט

מה אומרים עליכם הצבעים בכרטיס הביקור שלכם? בתורות שונות של אמונות עתיקות לצבעים יש משמעות. המשמעות הזו נולדה באופן טבעי מהצורה בה האדם רואה את הצבעים ואילו תחושות הן מעלות בו.

מבחינה הזו אפשר לומר ששום דבר לא השתנה מהעת העתיקה ועד היום. אדום תמיד יישאר חושני ושחור תמיד יהיה קודר, גם אם הוא מתחבר היום לאופנה גותית. כן- גם היא קודרת.

צבעים בבגדים שאדם לובש, יכולים להעיד עליו. באותה מידה גם צבעי כרטיס הביקור שלו עשויים להעיד עליו. הוא לא סתם בחר בהם ויש כל מיני סיבות למה אנשים בוחרים בצבעים של כרטיסי הביקור שלכם.

איך מעצבים גרפים בוחרים צבעים?

החברה שלנו מחולקת לאזורי צבעים שמשויכים לתרבות ולקודים של צבעים הקשורים בתרבות, בהיסטוריה ובפולקלור.  אומנם הגרפיקה התפתחה ובעיקר בעידן הדיגיטלי אבל עדיין נותרו בה הקודים החברתיים של סמלי הצבעים. כחול זה ים, ירוק זה גן וחום זה אדמה. דווקא היום יש חזרה לקיבעון של הקודים, משום שהוא משדר אותנטיות. הוא מעביר את התחושה שצבעים תמיד העבירו לאנשים וזה לא משנה אם אנחנו חיים בעידן המודרני, התחושות הללו שייכים לכל בני האדם. לבן זה טהור, שחור זה אבל, צהוב זה חי ועוד. אז כאשר בוחרים צבעים לכרטיסי ביקור לנגר שמתעסק במלאכת העץ, נבחר בצבע חום שיקשר אותו למקצוע במידה ונכין כרטיס ביקור לחברת אבטחה וסייבר נבחר צבעים שיקשרו אל התחום הזה וכ’ו וכ’ו. בראש של כל מעצב גרפי עוברים כל האסוציאציות הפרטיות שלו שמתמזגות עם הדרישות של הלקוח ומהות העסק ואז זה מתחבר לכרטיס ביקור מקורי. לכל מעצב גרפי יש את הגישה והאסוציאציות שהעסק הזה מעלה בו וזה יבוא לידי ביטוי בגרפיקה ולכן כל אחד יעשה את זה באופן שונה.

סיבות של אנשים לבחירת צבעים לכרטיסי ביקור

* חיבה של אנשים לצבע מסוים. זה מאוד אישי.

* צבע שאנשים מאמינים שהוא בר מזל. כמו למשל כחול…

* צבע שקשור ישירות למקצוע של בעל כרטיס הביקור. גיטריסט רוק תמיד יזמין כרטיס ביקור שחור

  ואצל גנן תמיד יהיה משהו ירוק בכרטיס הביקור.

*צבע שמזכיר לו איזה זיכרון שעושה לו טוב.

* רצון להיות מקורי ולעשות כרטיס ביקור שונה ואחר מכל בעלי המקצוע באותו תחום.

* צבע שלדעת בעל הכרטיס יוקרתי בעיניו.

*בחירת צבעים שגם מעבירה את האווירה של העסק.

*גרפיקה ובחירת צבעים שמעבירה מסרים שרוצים להעביר כמו יוקרתי, טבעי, מקורי ועוד.

כרטיסי ביקור מיוחדים

כרטיסי ביקור מיוחדים הם קודם כל מקוריים. יש בהם משהו שאין אצל כל בעלי המקצוע או העסקים מאותו תחום. הם נעשים עם פונט מיוחד ובצבעים שלא מקובל לעשות אותם בתחום הזה. אבל זה דווקא מה שמעיד על יצירתיות וראש פתוח של מעצב.

כאשר מדובר בעיצוב כרטיסי ביקור, השמיים הם הגבול. יש הטבעות של זהב וכסף, יש עיצובים נקיים, ועיצובים עמוסי פרטים. זה מאוד תלוי אבל באמת, העיקר שזה יהיה מקצועי.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn